281 E TOWNE PL

TITUSVILLE, Florida 32796 · Brevard County · Parcel 21 3532-61-*-2H

$70 510
Assessed Value
$135 970
Market Value
Annual Tax
$40 510
Taxable Value
Ownership
OwnerEvans Betty
Mailing Address281 E Towne PL Titusville FL 32796
Property Details
Year Built1985
Living Area1 538 sq ft
Lot Size1 742 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$135 970
Assessed Value$70 510
Exemptions-$45 510
Taxable Value$40 510